Ako prať a starať sa o spodnú bielizeň

Počet pozretí: 642

Spodná bielizeň je radosť, ale tiež starosť. Nosíme ju v bezprostrednej blízkosti našej pokožky, a preto je nutné ju často prať. Mnoho z Vás sa nás pýta, akým spôsobom spodnú bielizeň vyprať, aby Vám čo najdlhšie vydržala. Pripravili sme pre Vás preto niekoľko rád, ako sa starať o spodnú bielizeň.

Ako prať a starať sa o spodnú bielizeň

Ako prať spodnú bielizeň

O spodnej bielizni panuje mýtus, že je nutné ju prať len v rukách, v opačnom prípade sa vraj zničí alebo poškodí. Nie je to však pravda, stačí sa riadiť našimi jednoduchými radami a pokynmi. Spodnú bielizeň, ale napríklad aj pančuchy alebo košieľku vložte do pracieho vrecka a dajte do práčky. Pre pranie vždy zvoľte program ručička prípadne jemné pranie a teplotu 30 stupňov. V dnešnej dobe by mala tento program obsahovať každá práčka. Bubon práčky naplňte skôr menej a ideálne len vreckami so spodnou bielizňou, ktoré má rovnakú alebo podobnú farbu.

Používajte gelový prací prášok a nikdy nepoužívajte aviváž alebo prací prášok obsahujúci aviváž. Tá negatívne pôsobí na vlákna s elastanom. Spodná bielizeň potom nebude držať svoj pôvodný tvar a výrazne se jej zníži životnosť. Vyvarujte sa tiež používaniu chemických čistidiel, ktoré negatívne ovplyvňujú pôvodnú farbu výrobku.

Bez pracieho vrecúška ani krok

Nevyhnutnou pomôckou pre pranie spodnej bielizne je pracie vrecúško. V ňom ale neoperiete všetky kúsky svojej spodnej bielizne naraz, ale maximálne 2 súpravy. Preto odporúčame mať viac pracích vrecúšok a to ideálne aj na jednotlivé farby spodnej bielizne. Napríklad jedno vrecúško na čiernu, tmavú spodnú bielizeň a iné na svetlú alebo bielu.

Pracie vrecúško slúži ako dvojitá ochrana. Prvá je ochrana spodnej bielizne a druhá je ochrana Vašej práčky. Pracie vrecúško bezpečne zabráni napríklad vzpriečeniu kostice z poškodenej podprsenky v bubne a tým zabráni zničeniu Vašej práčky.

Sušenie spodnej bielizne

Po vypraní je nutné spodnú bielizeň správne vysušiť. Rozhodne neodporúčame sušenie v sušičke alebo na priamom slnku, napríklad v lete na šnúre. Spodnú bielizeň vyberte z pracích vrecúšok a na klasickou sušiaku ju v miestnosti nechajte samovoľne uschnúť. 

Keď dodržíte tieto základné rady, garantujeme Vám, že spodná bielizen od nás Vám bude robiť radosť dlhú dobu. Udrží si svoj tvar, farbu, pekný vzhľad a Vám bude stále perfektne sedieť. Odporúčame preštudovať si tabuľku s pracími symbolmi a súhrnom informácií.

Prihlásenie

Tento web používa k poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Vice info